LD - świadomy sen

LD jest niesamowitym doświadczeniem i ten, kto tego nie przeżył, nigdy nie zrozumie czemu jest on dla mnie tak istotny. To co było niemożliwe nagle stało się rzeczywistością... Powrócił utracony świat marzeń, baśni, czarów.

Może to zbyt mocne słowa ale tak właśnie czuję się, gdy przekraczam granice własnego ciała i podążam ku marzeniom, które tylko tam mogą być spełnione.

Podczas świadomego snu nie jestem biernym obserwatorem akcji, która dzieje się wokoło mnie. Różnica polega na tym, że mogę ingerować w sen, w jego scenerię, w postacie które sama mogę dowolnie kreować! Marzysz o locie ponad ziemią? Może chcesz szybować jak ptak i czerpać z tego przyjemność? Czemu nie? Wystarczy unieść ramiona, pomarzyć o locie i to się dzieje... Wrażenia płyną do Ciebie jak podczas jawy - masz pełną świadomość tego co się z Tobą dzieje. To nie jest zwykły sen, którego nie potrafisz kontrolować! Tym razem poczuj się tak, jakbyś nagle w świecie jawy mógł dostać wszystko czego tylko zapragniesz, robić rzeczy niemożliwe! Podczas LD właśnie tak się czujesz. Nagle masz wielką potęgę - potęgę marzeń - i możesz realizować każdy upragniony cel. Oczywiście masz świadomość, że to tylko sen, że niedługo obudzisz się i pęknie ta mydlana bańka... Ale pomyśl - jutro też jest noc! Tak jak kontynuujesz życie na jawie tak samo możesz robić to podczas snu. Nic nie stoi na przeszkodzie. Chociaż...

Jest pewien mankament - nie jest łatwo doświadczać tego typu przeżyć. Tylko sumienne ćwiczenia i silna wola doprowadzi Cię do celu.   A później... Nic nie stoi na przeszkodzie by biegać po tafli wody nie zanurzając się ani o centymetr :)  

Życzę powodzenia!

 

 

To wcale nie jest takie trudne! Można to osiągnąć niemalże za pierwszym razem... Ale potrzebny jest do tego 'szok' spowodowany poznaniem nowych możliwości, które otwierają się przed nami! Oto opis przeżyć mojego najlepszego kumpla :) Foxx'a, który w jednym dniu (bo sypia w dzień) osiągnął to na co inni czekają latami... W pierwszym dniu doznał LD i pokonał bariery z którymi inni walczą bardzo długo!

 

 

Metody na wywołanie LD

karty - mój własnomyślny ;) sposób

Technika don Juana oraz MILD (link do oneiro!)

dłonie - w dużym skrócie
szok - najlepszy sposób! ;)
płynne przejście z jawy do snu...

Metod będzie przybywać!

 

Jak przedłużyć LD?

 

 


Dalej jeszcze nie ma zbyt wielu linków ;-) W trakcie tworzenia!

Najlepiej zrobić sobie szablon a później go wypełniać (chyba)

 

Jak zmieniać scenariusz LD?

drzwi
zamykanie oczu
znowu wirowanie
sliders :))
wysoki lot - ponad chmury

narazie wypisałam pomysły, żeby nie zapomnieć...

 

Problemy podczas LD :(

mój własny problem
nauka latania
bariery
napastnicy... zabić czy uciec?
pamięć - najgorszy problem
lustro

 

 

Pomysły na LD :)

latanie
bieganie po wodzie
sex ;) Jeśli masz powyżej 18 lat... itd...
próba kontaktu z innymi amatorami LD
nauka czegokolwiek... chociażby śpiewania :)
zwiedzanie "sennego miasta"
Ld a'la muminki
Multi-lotek :-]

 

Życzę cudownych doznań podczas LD


Książki warte przeczytania:

K. Haraty & P. Weintraub "Panować nad Snem"

Carlos Castaneda "Sztuka Śnienia"

 

Reszta lektur biega po znajomych - nawet nie pamiętam tytułów!

Nie mogę przecież przyznać się, że więcej nie czytałam ;))